5 noiembrie 2018 - admin

Campania ,,STOP INTIMIDARE, START COOPERARE !” – la Școala Gimnazială „R. Selejan” din Sibiu

În data de 31. 10. 2018, activitățile din cadrul campaniei de prevenire a bullying-ului în mediul școlar ,,STOP INTIMIDARE, START COOPERARE !” au continuat la Școala Gimnazială „Radu Selejan” din Sibiu.

Au susținut prezentări interactive și discuții tematice cu părinţii, membrii ai echipei multidisciplinare:
– prof. consilier școlar Boabeș Elena – Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Sibiu;
– subcomisar de poliție Huzoaica Mihaela – Inspectoratul de Poliție Judeţean Sibiu;
– prof. dr. Simona Cîmpean, consilier școlar – coordonator al activităților din cadrul campaniei – Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Sibiu.

Mulțumim partenerilor, părinţilor și cadrelor didactice implicate !

1a   elena 2

Campania de prevenire a bullying-ului în mediul școlar ,,STOP INTIMIDARE, START COOPERARE !” / CJAP / CJRAE SIBIU / Noutăți bullying / campanie / parinti / stop bullying /