9 martie 2023 - admin

Campania de prevenire a bullying-ului  şcolar ,,Stop intimidare, start cooperare”

În  07.03.2023 activităţile din cadrul Campaniei de prevenire a bullying-ului  şcolar ,,Stop intimidare, start cooperare” s-au  desfăşurat la Liceul Tehnologic ,,J. Lebel” Tălmaciu, structura Școala Gimnazială Tălmăcel. Au susţinut prezentări  şi discuţii tematice  membrii  echipei multidisciplinare:- prof. consilier școlar Ileana State -Centrul Județean de Resurse și  Asistență Educațională Sibiu, Andreea Cozâltea, agent de poliție de la Inspectoratul de Poliție Județean Sibiu, precum și Cristian Radu, maior în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Sibiu

La activităţile desfăşurate au participat 32 de elevi  și 4 cadre didactice de la  Liceul Tehnologic ,,J. Lebel” Tălmaciu, structura Școala Gimnazială Tălmăcel. Mulţumim conducerii şcolii și cadrelor didactice prof. Daniela Schiau,  prof. Florin Sava și  prof. Iuliana Boța, implicate în desfășurarea activităților din cadrul Campaniei ,,Stop intimidare, start cooperare”!

Activitățile din cadrul Campaniei ,,Stop intimidare, start cooperare” desfășurate de Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Sibiu în școlile din județ,  sunt posibile cu finanțare din partea Consiliului Județean Sibiu și în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Sibiu.

Campania de prevenire a bullying-ului în mediul școlar ,,STOP INTIMIDARE, START COOPERARE !” / CJAP / CJRAE SIBIU / Noutăți