9 noiembrie 2022 - admin

Campania de prevenire a bullying-ului în mediul şcolar ,,Stop intimidare, start cooperare”

În 08.11.2022 activităţile din cadrul Campaniei de prevenire a bullying-ului în mediul școlar școlar ,,Stop intimidare, start cooperare” s-au desfășurat la Liceul Tehnologic ,,Independența” Sibiu.
Au susţinut prezentări şi discuţii tematice membrii echipei multidisciplinare formate din din prof. Mădălina Badea consilier școlar la CJRAE Sibiu, Mihaela Huzoaica comisar de poliţie, Cozâltea Andreea agent de poliție de la Inspectoratul de Poliție Județean Sibiu, Radu Cristian maior în cadrul Inspectoratulului de Jandarmi Județean Sibiu și prof. dr. Simona Cîmpean, consilier școlar–coordonator al activităților din cadrul campaniei.
La activităţile desfăşurate au participat 173 de elevi și 9 cadre didactice.
Mulţumim conducerii şcolii și cadrelor didactice implicate în desfășurarea activităților.

Activitățile din cadrul Campaniei ,,Stop intimidare, start cooperare” desfășurate de  Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Sibiu în școlile din județ, sunt posibile cu finanțare din partea Consiliului Județean Sibiu și în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Sibiu.

20221108_105149

20221108_102153

IMG-20221109-WA0001vvv

Campania de prevenire a bullying-ului în mediul școlar ,,STOP INTIMIDARE, START COOPERARE !” / CJAP / CJRAE SIBIU / Noutăți